JA en MA bekeren verder

29 januari, 2026
Jongens en Meiden A Teampagina
...

Hardinxveld-Giessendam is Sliedrecht de baas in de Basis en bekert verder!

OKK’70 JA1 heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de beker na een overtuigende 1-3 overwinning op Sliedrecht Sport JA2. Alleen de tweede set ging verloren, maar verder had de ploeg uit Hardinxveld-Giessendam de wedstrijd duidelijk onder controle.

Vanaf het eerste fluitsignaal liet OKK’70 zien over een sterke aanval te beschikken. Met scherp spel en veel scorend vermogen werd direct druk gezet op Sliedrecht. Hoewel er ook slordigheden in het spel slopen – een 6-1 voorsprong werd bijvoorbeeld weggegeven tot 6-6 – voerde OKK’70 in vrijwel alle sets de boventoon.

In de tweede set wist Sliedrecht net het verschil te maken en pakte het team de setwinst. OKK’70 herstelde zich echter knap en trok de wedstrijd vervolgens overtuigend naar zich toe.

Dankzij deze overwinning komt OKK’70 op zes punten, één punt meer dan Sliedrecht Sport. Daarmee eindigt de ploeg op de tweede plaats in de poule, wat voldoende is voor een plek in de kwartfinale. Samen met de nummer één uit de poule strijdt OKK’70 binnenkort om een plek in de halve finale; de speeldatum van de kwartfinale is nog niet bekend.

OKK’70 MA knalt naar halve finale beker na overtuigende zege op De Burg

De meiden van OKK’70 hebben zich zaterdag op indrukwekkende wijze geplaatst voor de halve finale van de beker. In de kwartfinale werd De Burgst Breda MA met duidelijke cijfers verslagen: 3-0 (25-11, 25-12, 25-13).

De wedstrijd begon in ontspannen sfeer. Na een gezellig ‘sinterkerst’-moment met het team vertrok de ploeg richting Breda, waar ook coach Mandy Doorschodt weer aansloot. In de kleedkamer zat de sfeer er al goed in, en die positieve energie werd meteen meegenomen het veld op.

In de eerste set speelde OKK’70 verzorgd en geconcentreerd. De verdediging stond goed en aan het net werd stevig aangevallen. Hoogtepunten waren het killblok van Ilze Nederveen en een sterke serviceserie van Eva Elsinga. De set werd overtuigend gewonnen met 25-11.

Ook in de tweede set hield OKK’70 het tempo hoog. Maartje Brieffies was op het middenaanvalspunten bijzonder trefzeker, terwijl de passlijn stabiel bleef en de aanvallers met slimme tipballen de tegenstander bleven verrassen. Met 25-12 werd ook deze set veilig binnengehaald.

De derde set begon zelfs met een indrukwekkende 13-0 voorsprong. De meiden bleven scherp in het achterveld en scoorden volop aan het net. Opvallend was dat spelverdeler Mirthe Timmer zich ontpopte tot topscorer van de set. Met 25-13 werd de wedstrijd beslist en was een plek in de halve finale een feit.

Wanneer de halve finale wordt gespeeld, is nog niet bekend. Aankomende vrijdag wacht echter alweer een nieuwe uitdaging: om 19.30 uur speelt OKK’70 MA een competitiewedstrijd tegen Sliedrecht MA1 in sporthal De Wielewaal.

0 reacties

Je bericht is leeg.
Je naam ontbreekt of is te kort.
Je e-mailadres ontbreekt of is onjuist!

Wees de eerste die reageert

Er zijn nog geen reacties op dit nieuws item! Wees de eerste die reageert.