De laatste tegen beste!

25 april, 2016
Meisjes C1 Teampagina
...

Zaterdag speelde MC1 haar laatste wedstrijd van dit seizoen in de wielewaal. Niet tegen zomaar een tegenstander, HLB v Daal uit den Dungen stond met maar liefst 50 punten uit 10 wedstrijden ruim boven aan in de competitie, nog geen set verloren dus. Onvoorstelbaar knap voor een jeugdteam, en we waren dan ook erg benieuwd naar de kwaliteiten van dit team. Vooraf werden de hoofden even bij elkaar gestoken, en afgesproken dat we weten wat we kunnen, maar dit ook de wedstrijd lang volle bak moesten doen om een tegenstander van dit niveau het lastig te kunnen maken.
Met het inspelen en inslaan was al goed zichtbaar dat dit de terechte kampioen was. Controle in de gemaakte acties. En wat een geweldige aanloop en slag bij het inslaan. Wij werken hier hard aan, maar eerlijk is eerlijk, we zijn nog niet zo ver als deze tegenstander.

Dan de wedstrijd, met meteen Jeannet aan service werd de toon meteen gezet, de bommen van Jeannet zijn voor menig tegenstander een ware ramp. En meteen kwamen we op een mooie voorsprong, en nam de coach van HLB v Daal een time out. Maar deze set deden we veel goed, en ook de harde aanvallen wisten we met regelmaat te verdedigen. Het vervolg was dan vaak wat minder, maar met het gerommel wisten we de bal toch op de grond te krijgen. En zo wisten wij de eerste set te winnen met 25-16
Helaas konden we het niveau niet vast houden, en was het nu met name Okk wat passend in de problemen kwam, setups te scherp, of niet zuiver genoeg om goed aan te kunnen vallen, en daar wist deze tegenstander echt wel raad mee. En zo werd helaas deze wedstrijd met 1-3 verloren van de terechte kampioen in deze klasse.

Met een keurige derde plaats in de topklasse eindigt het seizoen voor MC1. Wat hebben we ons ontwikkeld tot een prachtig team, waarin iedereen zijn kansen en mogelijkheden heeft gekregen om zicht te ontwikkelen op haar manier. Er is ontzettend veel getraind, meerdere meiden uit dit team  trainden 3, ja soms wel 4 keer per week. De basistechnieken zijn tijdens de wedstrijden terug te zien, en zullen nog verder aangeleerd moeten worden. Liever een bal uit geslagen met een aanloop en een sprong, dan uit stand een punt, dat was één van de afspraken die we iedere wedstrijd weer met elkaar hebben gemaakt. Service moet boven hands, als je twijfelt mag je één keer onderhands. Hanna met een zeer stabiele service is gaan springen tijdens haar service.
Meiden uit CMV 6 kregen alle ruimte om mee te doen, en mochten zoveel fouten maken als ze maar wilden, als de intentie er maar was om het goed te doen.
Waar we teams zien die koste wat kost kampioen willen worden, balen en boos worden bij een punt voor de tegenstander, aanvallers niet aanspelen omdat ze waarschijnlijk minder zijn dan die andere. Of zelfs spelers of speelsters die bijna niet spelen omdat ze anders misschien verliezen, is dat hier nooit aan de orde geweest. Je wordt gewisseld als je speelt onder je kunnen, zo houden we elkaar scherp.

Meiden, het was me een groot genoegen om jullie te trainen en te coachen. Met elkaar is er keihard gewerkt!

Zoë van Zanten - Altijd aanwezig, lerend en beter willen zijn en worden dan gisteren. Maar ook de sturende aanvoerster in het team. (Helaas een vervelende blessure waardoor we je lang niet hebben zien spelen.

Hanna Timmer -  Je bent veel beter dan je zelf in de gaten hebt! Nu door blijven ontwikkelen, en nog beter willen worden. (Ga uit van wat je wel kan :) )

Sara de Ruiter – Degene met de meeste wedstrijden achter haar naam dit seizoen. Speelt met speels gemak de bal bovenhands over een zeer grote afstand. Springt bij haar aanval bijna met haar voeten in het net. De handsetting moet beter.

Judith Timmer – Onze kruimel uit de CMV die altijd wil volleyballen, en gewoon doet wat je van haar vraagt.

Emma Schild – Altijd op de trainingen aanwezig en gewoon kijkt wat de rest doet. Opmerkingen kan maken die bij spanning het team laten ontspannen. Maar bij de laatste wedstrijden aanvallen heeft laten zien, die we eerder nog niet hebben gezien. (Ga zo door!)

Jeannet van Willigen – Die horen we niet, maar gaat in stilte echt voor uit. Ik heb niemand in de competitie zo hard een bal zien slaan als Jeannet dat kan.

Willemijn de Rover – Slim! Vertellen wat je moet doen als er zich een bepaalde situatie is bij Willemijn voldoende. Het volleybal heeft misschien wel 50.000 situaties. Die hebben we helaas nog niet allemaal gehad. Technisch blijven we hard werken aan het verder ontwikkelen van acties.

Rachel Klop – Ook vanuit de CMV mee gaan doen met MC, een topper om er bij te hebben! Bewust bezig met wat van haar wordt gevraagd, en kan accepteren dat het dan wel eens fout gaat. (Zo lijkt het iig :) )

Emma Brieffies (Smurf) – De laatste wedstrijden mee gaan doen, er komt nog veel op haar af. Mag alles fout doen, maar kan meer dan ze zelf in de gaten heeft.

Een ieder die dit team dit seizoen heeft gesteund op welke manier dan ook wil ik hartelijk danken.
De meiden waren bijna altijd op de training aanwezig, een must om als collectief beter te worden.

André Schild

Je bericht is leeg.
Je naam ontbreekt of is te kort.
Je e-mailadres ontbreekt of is onjuist!
...

Annelie 25 april 2016, 14:37

reply
Inderdaad, wat een groei dit jaar en wat een heerlijke wedstrijden om naar te kijken! Meiden en André: bedankt!